Ahşap Ev

Ahşap ev ve ahşap yapıların imal şekli olan ahşap karkas sistem; deprem, kar ve rüzgar yüklerine karşı direnci en yüksek yapı sistemidir. Ahşap evler; Tomruk ve Kütük evlerde kullanılan geçme sistemle yapılmaz. Taşıyıcı sistem için çivi veya vidalarla birbirine monte edilmiş payandalar, dikmeler, direkler bulunmaktadır ve duvarlarda izolasyon yapılabilir. Karkasta 15-20 cm kesitindeki dikmeler 80 cm ara ile taban kirişi üzerine oturtulur. Ahşap karkas yapılar, kışın sıcak, yazın serin kalabilen ve enerji giderlerini %65 oranında azaltan bir konut sistemidir.

 

Ahşap Ev

Ahşap yapılarda kullanılan ağaç türleri; yapının konumlandırılacağı alanın iklim şartlarına göre seçilmekle beraber genellikle ithal veya yerli çam, meşe, ceviz, kavak, selvi, kayın ve sedirdir.

Ahşap karkas sistemi; üzerinde istenilen değişikliklerin yapılabilmesi, hafif olması, ısı, ses ve yangın yalıtımı malzemelerinin ve tüm tesisatları karkas içerisinde gizlenebilmesi, sistemin yüksek kalitede ve uygun bütçede olmasıyla mükemmel bir seçenek sunar ve tüm bu olumlu özellikler ahşap karkas sistemi en çok tercih edilen inşaat yöntemi haline getirir.

Ahşap karkas yapılar; kullanıcının talep ettiği estetik, yaratıcılık, sağlıklı yaşam, enerji verimliliği, sürdürülebilir çevre ve ekonomik yapı beklentilerini karşılayacak kapasiteye sahiptir. Ayrıca ahşap yapılar sağlıklı yaşam koşulları için en iyi malzemelerden biridir.

Karkas sistem yapım aşaması ve detayları…

Karkas sistemde ahşap materyaller fabrikada birçok işlemden geçirilir. Ahşap kütükler mamul haline getirildikten sonra projeye göre ebatlandırılır, sonrasında profil makinasına girerek yapıda kullanılacak olan malzemelerin tamamı hazır hale getirilir. Ahşap karkas yapılar, kışın sıcak, yazın serin kalabilen ve enerji giderlerini %65 oranında azaltan bir konut sistemidir.

Kütük Evler

Hobi Evleri

Karkas Sistemli Evler

Yığma Sistemi Evler

Bungalov Evleri